Pasta Cila
Diğer Hizmetlerimiz

Pasta Cila

Aracın yüzeyinde belirli sebeplerden ötürü çizikler veya lekeler oluşmaktadır. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu parçaların düzeltilmesi için pasta cila uygulaması yapılmaktadır.

Pasta cila uygulaması ile aracın yüzeyindeki pürüzler giderilmekte ve aracın boyasına parlaklık verilmektedir. 

Pasta cila uygulaması, titizlikle yapılması gereken işlemlerden biridir. İşlemlere başlanmadan önce aracın yüzeyi toz, kir ve lekeden arındırılmalıdır. İyi temizlenmeyen bir aracın yüzeyine yapılan pasta cila düzgün durmayacaktır. Pasta cila işlemi aşamasında kullanılacak her malzemenin kaliteli ve uzun ömürlü seçilmesi işlemden alınan verimin artırılması adına gereklidir. Pasta cila işlemi yaptıracak araç sahipleri uzman bir servisten bu hizmeti almalıdır. Gaziantep Pasta Cila Servisi, Şehitkamil Oto Pasta Cila işlemleriniz için her marka aracınıza oto servis hizmeti vermekteyiz.

Pasta Cila Ömrü Ne Kadar?

Pasta cila uygulama süresi, birbirinden farklıdır. Araca uygulanan cilanın ömrü ortalama 1 ay sürmektedir. Pasta uygulamaları ise 1 yıl boyunca araçta durmaktadır. Pasta işlemi, mevcut boyayı kaldıran bir işlem olması sebebiyle çok sık tekrarlanmaması gereken bir uygulamadır. Araçtaki boyanın gereksiz incelmesi düzeltilemeyecek zararların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu anlamda boyanın aşınmayacak ve zarar görmeyecek şekilde pasta uygulamasına maruz kalması gerekir. Pasta ve cila işlemlerini bu anlamda alanında uzman bir servise yaptırılması gerekir. 

Gaziantep pasta cila hizmetleri bir aracın sağlıklı güzel ve parlak olmasına önemli derecede destek verir. Çizilme, güneş yanığı ve benzer kaporta problemleri ortaya çıktığında, araçlar için pasta cila ile önemli bir çözüm bulunur. Bu çözüm sonrasında aracın performansı yükselir, değeri artar ve iyi bir görünüm sonucu ortaya çıkar. Geçmişten bugüne yapılan bu işlemin bir araca ne kadar fayda sağlayacağı merak konusudur. Yaklaşık olarak iki yılda bir tekrarlanan bu işlemlerde, cilanın ömrü 3 ay kadar tahmin edilmektedir. Aracın çok fazla güneşte kalması, yıpranması ve mevsimsel ortamların daha farklı olması sebebiyle, bu rakamlarda değişkenlik gözlemlenebilir. 


Pasta Cila Aracın Değerini Düşürür Mü?

Araç sahiplerinin sıkça sorduğu sorulardan biri pasta cila işleminin aracın değerini etkileyip etkilemediğidir. Soruya şu şekilde cevap vermek doğru olacaktır. Uzmanlık ve kaliteli işçilik aracın değerini korumasına yardımcı olmaktadır. Düzgün ekipman ve malzemenin kullanılması aracın dış hatlarının düzgün görünmesine sebep olmaktadır. Düzgün bir işçilikle atılan cila, aracın değerini düşürmez aksine satılmasına da olanak tanımaktadır. Teymur otomotiv pasta cila detayları için bizi araın.

Gaziantep pasta cila bir aracın değerini düşürmez aksine araçta bulunan sorunları giderir ve onun değerine katkı sağlar. Çizikler, çürükler ve güneş yanığı gibi problemler bir araçta değer düşüşünün ana sebebidir. İyi bir pasta cila uygulaması aracın değerini korur ve onun güzel görüntüsüne önemli derecede destek verir. Pasta cila konusunda uzman ekipler ve donanımlı bir servis, modern bir atölyede önemli hizmetler vermektedir. Bu hizmetler sonucunda aracın daha zorlu koşullara hazırlıklı olması sağlanır. Uzman kadro ve kullanılan gelişmiş ekipmanların faydası net bir biçimde burada kendini gösterir. Araç performansında gözle görür bir yükselişten ve önemli avantajlardan bahsetmek söz konusu olur. 

Pasta Cila Araca Zarar Verir Mi?

Araçtaki boyanın sökülme işlemi pasta, boya kaplama işlemi ise cila olarak adlandırılmaktadır. Pasta cila, pek çok araç sahibinin yaptırdığı işlemlerden biridir. Bu işlemin araca zarar vermemesi açısından özenle ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Pasta cila işlemi uzmanlık gerektiren bir araç onarım işlemidir. Bu işlemi, bilirkişi dışında bir servis yaptığı zaman görsel hataların oluşma riski büyümektedir. Araca yapılan yanlış işlemler aracın zarar görmesine sebep olacaktır. Bu anlamda işi uzman bir ekibin yapması çok önemlidir. 

Gaziantep pasta cila işlemi bir araca zarar vermek yerine ona fayda sağlar. Gözle görülen problemlerin giderilmesi, aracın maddi manevi değer kazanması anlamına gelir. Sürücülerin burada yapmış olduğu tercihler ve uzmanların uygulamaları, aracın kalitesine uygun bir çözüm ve fırsat yaratır.

İlgili Konular

Helezon Yayı Arızası

Helezon Yayı Arızası

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Kızdırma Bujisi Arızası

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git

Gaziantep Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi hizmet kalitesi ve yüksek donanım teknolojisi ile karşınıza gelmiştir. Ülkemizin milli aracı olan Togg markası, elbette ki geniş servis ağı ile hizmet standartlarını yükseltmek durumundadır.

Rehbere git
Gaziantep Togg Yetkili Servisi