Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Aracın aküsünün bitmesi veya arızalanması araç sahipleri tarafından tespit edilmektedir. Çünkü biten bir akü aracı çalıştırmaz. Bunu anlamının en kolay yolu ise akü voltajının kontrol edilmesidir. 

1. Araç stop ettiğinde akü voltaj değerinin 12 volt civarında olması gerekir.

2. Marşa basıldığında volt değerinin 10 ve altına düşmemesi gerekir.

3. Akü 10 Volt altına düşüyorsa akünün değişmesi gerekir. Bu durumlarda aküyü kurtarmak oldukça zordur. Yeni bir akü ile değişim yapılması gerekir. 

Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Araç Aküsü Ne Kadar Sürede Biter?

Araç Aküsü Ne Kadar Sürede Biter?

Akü üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi yazmamaktadır. Akünün üzerinde sadece çıkış tarihi ve amper bilgileri yazmaktadır. Bunun sebebi akünün kullanım ömrünün değişiklik göstermesidir. Akünün ömrünü etkileyen durumlar;

1. Aracın kullanım şekli ve sıklığı

2. Akünün bekleme süresi

3. Çevresel faktörlerin aküye etkisi

Kullanılmayan araçların bir süre sonra aküleri bitmektedir. Akü çok çalıştığında veya hiç çalışmadığında bozulabilen ve bitebilen bir parçadır. Bu anlamda bu dengeyi korumak için araç sahipleri sürekli akü kontrolü yapmalıdır. Gaziantep oto akü servisi olarak da sizlere güvenli hizmet sunmaktayız.


Araç Aküsü Ne Kadar Sürede Biter?

Akü Garanti İşlemleri

Akü Garanti İşlemleri

Akü, aracı çalıştıran en önemli parçadır. Akünün içerisinde oluşan en ufak bir sorun, aracın çalışmamasına yol açmaktadır. Günümüzde sahte akü ile pek çok araç sahibi zor durumda bırakılmaktadır. Akü alırken bakılacak en önemli şey akünün garanti dahilinde üretilmiş kaliteli bir ürün olmasıdır. Garanti dahilinde olmayan herhangi bir aküyü almak bir süre sonra aynı sorunun tekrar etmesine yol açmaktadır. Sürekli olarak akü ile uğraşmamak adına araç sahipleri tercihini Garantili ürünlerden yana kullanmalıdır.

Akü Garanti İşlemleri

Kullanılmayan Bir Akü Biter Mi?

Kullanılmayan Bir Akü Biter Mi?

Akü sadece çalışır durumlarda bitmez. Akünün hiç çalışmaması aküyü bitiren bir başka durumdur. Uzun süre arabasını çalıştırmayan bir araç sahibi aracın çalışmadığını gözlemleyebilmektedir. Akünün çalışması için enerji ile beslenmesi gerekir. Çalışmayan bir araçta akü beslenemeyeceği için bir süre sonra akünün çalışması duracaktır. Bunun yanında çok soğuk havalarda akü genellikle donar. Donan aküye onarım işlemleri çoğu zaman etki etmez. Aracın tekrardan çalışabilmesi adına yeni bir akü ile değiştirilmesi gerekir. 

Aküyü şarj eden kablolarda yaşanan sorunlar akünün bitmesine sebep olacaktır. Bu anlamda yeni bir akü taktırmadan önce akünün tüm bağlantıları kontrol edilmelidir. 

Kullanılmayan Bir Akü Biter Mi?