Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

Araçta iç ve dış olmak üzere iki aydınlatma bölümü vardır. Bu bölümler, aracın aydınlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Aracın iç aydınlatma sistemi, iç mekânın daha keyifli bir hal alması ve araç sahibinin gece karanlığında gerekli bölümleri görebilmesini sağlamaktadır. Oto iç aydınlatma sistemi, aracın iç kısmında bulunan her türlü ışığının sunulduğu genel sistemdir. Gösterge ışıkları, lambalar ve süs için takılan led ışıkları iç aydınlatma sistemi içerisinde yer almaktadır. 

İç aydınlatma sisteminde oluşan hasar ve arızalar, birbiriyle bağlantılı olarak kendini göstermektedir. Kablolarda veya herhangi bir bölümde yaşanan bozulmalar, aracın iç aydınlatma sistemini de olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu anlamda aracın iç aydınlatma sistemlerinde meydana gelen sorunlarda servis üzerinden yardım alınmalıdır. Gaziantep Araç İçi Aydınlatma Sistemleri, Şehitkamil Oto İç Aydınlatma işlemlerinizde aracınız en güvenilir aydınlat sistemleriyle donatılmasını sağlamaktayız.

Araç İçi Aydınlatma Seti

Aydınlatma sistemleri için kullanılan ekipmanlarda sürekli olarak yenilenme gerçekleşmektedir. Araca farklı bir hava katmak amacıyla oto aksesuar bölümünde değişik renklerde ve şekillerde aydınlatma lambaları ve ışıkları kullanılmaktadır. İç aydınlatma sisteminde kullanılmak adına araç servislerinde iç aydınlatma setleri bulunmaktadır. Bu setler aracın iç bölümüne göre ayarlanmıştır. Serviste set dışında tekli halde satılan ve aracı aydınlatmakta kullanılan değişik tarzda aksesuarlarda mevcuttur. 

Araç İçi Led Aydınlatma

Günümüzde pek çok araçta led ışık sistemi bulunmaktadır. Aracın iç bölümüne aydınlatmak ve değişik bir ambiyans katmak adına Led aydınlatmaları araç sahipleri tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Led ışıkları farklı şekillerde ve renkte pek çok farklı seçeneğe sahiptir. 

Araç içini led ışıkları ile aydınlatmak isteyen araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bunlar;

1. Araca takılan ışıkların, araç sahibinin görüşünü etkilemeyecek şekilde takılması gerekir.

2. Araç sahibinin göz sağlığını etkileyecek boyutta ışıklandırmadan kaçınılmalıdır. 

3. Aracın tavan ve taban bölümüne zarar verecek yapıştırıcıların kullanılmasına dikkat edilmelidir.

4. Işıklandırmaların servis üzerinden profesyonel bir ekibe taktırılması gerekir. 

5. Servis yetkilileri ışıklandırmanın nereye ne şekilde yapılacağı konusunda net bilgiye sahiptir. 

Gece karanlığında yoğun aydınlatma ışıkları araç sahibini olumsuz anlamda etkilediği gibi diğer sürücülerin de can güvenliğini olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu anlamda ışıklandırma konusunda abartıya kaçmak doğru değildir. 

İlgili Konular

Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Aracın aküsünün bitmesi veya arızalanması araç sahipleri tarafından tespit edilmektedir. Çünkü biten bir akü aracı çalıştırmaz. Bunu anlamının en kolay yolu ise akü voltajının kontrol edilmesidir.

Rehbere git

Klima Ozon Temizliği Nedir?

Ozon temizliği, detaylı araç temizliği sonrasında temizleyicilerin araç içinde bıraktığı kötü kokuların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Bu işlem sayesinde aracın içine sinmiş olan sigara, peynir, balık vb. bakteri kokusu gibi araca yerleşmiş kokuların giderilmesi sağlanır.

Rehbere git
Klima Ozon Temizliği Nedir?
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışının değişim zamanının geldiğini anlamak, genellikle aracınızın bakım kılavuzunda belirtilen servis aralıklarına dayanır.

Rehbere git

Hidrolik fren sistemleri nelerdir?

Fren sistemi, farklı türlerde üretilmektedir. Bu türler, araçtan araca değişiklik göstermektedir.

Rehbere git
Hidrolik fren sistemleri nelerdir?