Fren Limitör Tamiri

Fren Limitör Tamiri

Elektronik fren sisteminden önceki süreçte de geçerli ve güvenilir fren sistemleri vardı. Hidrolikten güç alan bu sistem üzerinde işlevsel bir valf sistemi fren limitörü olarak bilinir. Bu parçanın bütüne sağlamış olduğu destek sayesinde araçların dengeli fren yapması ve düzenli şekilde durması söz konusu olur. Yol güvenliği açısından fren sistemine bağlı olan her bir parça ve bileşenin çalışır durumda olması gerekir. Eğer arızalar zamanında giderilmezse o zaman araçlar emniyetsiz ve güvensiz olacaktır.

Fren Limitör Tamiri

Fren Limitör Tamiri Neden Önemlidir?

Fren Limitör Tamiri Neden Önemlidir?

Fren limitör tamiri ile aracın bu kritik noktasında sorunlar giderilir. Aracın ön ve arka bölmelerinde merkezi olarak dengeyi sağlamak büyük önem arz eder. Araçlar bu sayede güven verir ve fren mesafeleri istenen düzeyde olur. Sistemler düzgün çalıştığında fren pedalına basıldığı zaman araçta savrulma riski azalır.

Araç dengesi ve bu dengeyi sağlayan fren sistemleri araçlar için çok önemlidir. Baştan sona bu sisteme dâhil olan her bir parçanın çalışır durumda olması gerekir. Aksi durumda arızalar ortaya çıkacak ve araçlar bu durumdan çok olumsuz etkilenecektir. Fren sistemleri bir bütün olarak çok sayıda parça ve bileşenden oluşur. Bu tür parçalar bir araya geldiği zaman kusursuz ve güvenli bir sistemin ortaya çıkması mümkün olur. Merkezi bir denge sağlayıcısı olan fren limitörü, bu sisteme sahip olan araçlar için hayati bir görev üstlenir.

Fren Limitör Tamiri Neden Önemlidir?

Fren Limitörü Neden Arızalanır?

Fren Limitörü Neden Arızalanır?

Fren sistemine ait parçalardan biri olarak karşımıza çıkan fren limitörü, ister istemez zaman içerisinde arızalanabilir. Aslında araçlarda bulunan bütün mekanik sistemlerin belli bir ömrü olsa da zamanla ortaya çıkan arızalar can sıkıcı bir sonuç yaratabilir. Metal parçaların değişik şekilde zarar görme ihtimali vardır. Özellikle metal yorgunluğu ve hor kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar, fren limitörü üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Yine, oksitlenme gibi belli başlı sorunlar bu tür parça ve bileşenlerin arıza yaratmasına neden olabilir.

Servisimiz bünyesinde kaliteli parçalar ve değişim hizmetleri bu tür sorunların çözümüne katkı sağlar. Tamir konusundaki uzman ekiplerimiz en kaliteli ekipmanlarla birlikte görevini yerine getirir. Sorunları tespit etmede ve gidermede uzmanlarımızın çalışmaları önemli bir yol göstericidir. Aracın frenlerinde bir sorun ortaya çıktığında, zaman kaybetmeden çözüme odaklanmak gerekir. Servisimizde bulunan modern ve gelişmiş iş istasyonlarımız, bu tür sorunların çözümü konusunda oldukça uzmandır. Aracınızı servisimize getirerek bu tür problemlerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Fren Limitörü Neden Arızalanır?