Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Teknoloji sürekli olarak gelişme göstermektedir. Teknolojinin gelişme gösterdiği bölümlerden biri de araç servisleridir.

Gerek ekipman gerekse hizmet anlamında teknolojinin fayda sağlayan kısımlarından yararlanan araç servisleri, bu faydayı hizmetlerinde de aktif olarak kullanmaktadır. Teknolojinin araç servislerine eklemiş olduğu en önemli cihaz, bilgisayarlı arıza tespit cihazıdır. Bu cihaz sayesinde aracın herhangi bir aksanında ortaya çıkmış en küçük sorunların bile tespiti yapılmaktadır. Bakım konusunda sıkça kullanılan bu cihazların kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır;

1. Cihazın içerisinde yer alan yazılımın orijinal sürüm olması gerekir. 

2. Bilgisayarın sürekli yenilenmesi ve kendini güncellemesi gerekir. 

Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde araçta oluşmuş sorunları tespit ederken aksama veya şaşma gibi durumlar yaşanmaktadır. Hasarın doğru tespit edilmesi açısından bu noktalara dikkat edilmelidir. Gaziantep Bilgisayarlı Arıza Tespiti, Şehitkamil Arıza Tespit Servisi arıyorsanız her marka ve model aracınıza en iyi hizmeti sunacak servis olarak sizleri karşılamaktayız.

Arıza Teşhis Kontrolü Ne Sağlar?

Arıza teşhis kontrolü sayesinde aracın teknik veya mekanik herhangi bir aksanında ortaya çıkmış sorunların tespiti yapılmaktadır. Doğru tespitinin yapılması ve bakım işlemlerine hızlı bir geçiş yapmak adına bilgisayar destekli cihazlar oldukça fayda sağlamaktadır. 

Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Oto arıza tespiti, servise gelen her araca bağlanmaktadır. Bağlanan cihaz, arızanın nereden çıktığı konusunda net bir bilgilendirme sağlamaktadır. Uzmanlar sonucu raporlayarak araç sahiplerine iletmektedir. Araçta oluşan her sorun bilgisayar tespit cihazının sistemine düşmektedir. Doğru bir sonuç elde etmek adına cihazların güncellenmiş ve yazılımının orijinal sürüme sahip olması gerekir.

Cihazın sistemine düşen hasarlar, araç sahibine ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Araca uygulanacak her işlem bu kısımda araç sahibi ile paylaşılmaktadır.


Araç Servisten Ne Zaman Çıkar?

Bir aracın serviste kaç gün duracağı yetkililer tarafından belirlenmektedir. Her aracın servise geliş nedeni farklı olduğu gibi aldığı bakımlarda birbirinden farklıdır. Her araç bölümünün kendine göre bakım süresi vardır. Bu süreleri belirleyen etken araçtaki hasarın boyutu ve servis elemanlarının işi kaç günde yapacağıdır. Her araç aynı süre zarfında servisten çıkar algısı yanlıştır. Net süreyi belirleyen servistir. Bu anlamda servise giren araçlar arasında süreleri kıyas etmek doğru değildir. 

İlgili Konular

Kış Lastikleri Neden Gereklidir?

Kış Lastikleri Neden Gereklidir?

Lastikler aracın motordan sonra en çok çalışan parçalarıdır. Düzenli takibinin yapılması ve mevsimine göre lastik kullanılması aracın güvenliği açısından çok önemlidir. Kış lastikleri, kış mevsiminin yükünü kaldırabilecek yapıda üretilmiştir. Kış lastiği, kullanmak oluşabilecek kazaları en aza indirmek açısından oldukça önemlidir.

Rehbere git

Hidrolik fren sistemleri nelerdir?

Fren sistemi, farklı türlerde üretilmektedir. Bu türler, araçtan araca değişiklik göstermektedir.

Rehbere git
Hidrolik fren sistemleri nelerdir?
Klima Ozon Temizliği Nedir?

Klima Ozon Temizliği Nedir?

Ozon temizliği, detaylı araç temizliği sonrasında temizleyicilerin araç içinde bıraktığı kötü kokuların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Bu işlem sayesinde aracın içine sinmiş olan sigara, peynir, balık vb. bakteri kokusu gibi araca yerleşmiş kokuların giderilmesi sağlanır.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi