Klima Ozon Temizliği Nedir?

Klima Ozon Temizliği Nedir?

Ozon temizliği, detaylı araç temizliği sonrasında temizleyicilerin araç içinde bıraktığı kötü kokuların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Bu işlem sayesinde aracın içine sinmiş olan sigara, peynir, balık vb. bakteri kokusu gibi araca yerleşmiş kokuların giderilmesi sağlanır. 

Aracın içerisinde bulunan bu kötü kokuların giderilmesi için klima ozon temizliği hizmeti verilmektedir. Bu hizmeti servis üzerinden almak temizlik açısından oldukça önemlidir. Servisin bu hizmet için kullandığı temizlik malzemeleri hem daha kaliteli hem de daha etkilidir. 

Temizlik sırasında kimyasal içerikli temizleyiciler kullanılmaktadır. Bu temizleyicileri kullanırken dikkat edilmeli ve düzgün kullanılmalıdır. Temizleyicilerin ne oranda kullanılacağı yetkililer tarafından bilindiği için bu işlem servis üzerinden alınmalıdır. 

Klima Ozon Temizliği Nedir?

Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Klima temizleme spreyi kullanımı oldukça kolaydır. Spreyi kullanacak araç sahipleri şu adımları izlemelidir;

1. Temizleme sıvısı fısfıs kabına boşaltılır.

2. Fısfıs şişesi sprey moduna getirilir.

3. Klimanın kapağı çıkartılarak fısfıs işlemi uygulanır. Ancak aracın kirlenmemesi adına bir önlem alınmalıdır.

4. Temizleme işlemi sırasında klimanın sigortasının kapalı olması çok önemlidir. Temizleme işlemi klima kapalıyken yapılmalıdır.

Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Ozon Temizliği Ne Kadar Sürer?

Ozon Temizliği Ne Kadar Sürer?

Klima ozon temizliği, zor bir işlem değildir. Aracın kirlilik boyutuna göre süre değişse de ortalama olarak temizlik süresi 25 ile 35 dakika arasındadır. 

Klima temizliği için araç servisine giden araç sahipleri bazı durumlarda sürelerde farklılık yaşandığını belirtmektedir. Genel anlamda sürenin uzamasında klimada yaşanan bir hasar etkili olmaktadır. Klimada mevcut bir hasar varsa öncelikli olarak onarılmak da o şekilde temizlik işlemi gerçekleşmektedir.

Ozon Temizliği Ne Kadar Sürer?

Araçta Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Araçta Kötü Koku Nasıl Giderilir?

 Aracın içerisinde kullanıma bağlı olarak koku birikmesi oluşmaktadır. Araç sahipleri, bu tarz kokuları araca girer girmez hissetmektedir. Aracın daha temiz ve daha sağlıklı bir yer haline getirmek amacıyla temizleme işlemleri yapılmaktadır. Bu temizleme işlemleri genel anlamda aracın hava dengesini sağlayan klimaya yönelik yapılmaktadır. Klimanın düzgün bir şekilde temizlenmesi aracın içerisindeki hava dengesinin de düzelmesine sebep olmaktadır. Bu anlamda temizlik için ilk olarak aracın kliması ve klimaya bağlı bölümler temizlenmektedir. 

Araçta Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Sıkça Sorulan Sorular

Klima Ozon Temizliği Avantajları

Klima ozon temizliği sayesinde insanlar kötü kokulardan kurtulur, sağlıklı bir araç ile yolculuk yapma şansına sahip olur. Sıcak günlerde aracı serinleten klimalar, yaymış olduğu kötü koku ile kesinlikle rahatsızlık oluşturmamalıdır. Pek çok araçta sinmiş ve yok edilmesi oldukça zor olan kokular, araç içerisinde yolculuğu ve hayatı olumsuz etkiler. Pek çok hastalık ve iğrenme gibi durumların ortaya çıkmaması için, özellikle günümüz standartlarında ozon temizliği tavsiye edilen bir yöntem olarak kendini göstermektedir. Bu yöntemin uygulaması sayesinde araç içi ferah yapıyı oluşturmak, rahat yolculukları ve huzurlu ulaşımı sağlamak söz konusu olacaktır. İnsanların kendini çok daha güvende ve rahat hissettiği bir ortam yaratmak için, gerektiği zaman klima temizliğine her şekilde önem vermek gerekir. Kullanılan nitelikli malzemeler, hoş kokulu parfümler ve sağlıklı temizlik sayesinde, klimanın verimliliği artar ve insanlar bu konuda mutluluk duyar. Klima bakımı ve temizlik konusunda belli periyotlarla birlikte harekete geçmek gerekir. Özellikle periyodik bakımlar esnasında aracı tepeden tırnağa gözden geçiren uzmanlar, klima bakımı ve temizliği konusunda da üzerine düşen görevi her zaman yerine getirir. Sağlıklı bir klimanın güvenli yolculuk ve rahatlık konusunda insanlara çok büyük desteği bulunmaktadır. Klimadan üfleyen havanın serinlik ve ferahlık vermesi, araç yolculuğunda güven ve konfor açısından büyük önem taşımaktadır. Servisimiz ve uzman ekiplerimiz bu konuda en gelişmiş teknik ve yöntemlerle size yardımcı olacaktır.