Servis Vale Hizmeti
Diğer Hizmetlerimiz

Servis Vale Hizmeti

Oto vale personeli, araç bakım servislerinde araç getir götürün den sorumlu yetkili kişidir. Bu hizmet, pek çok araç servisinde kullanılmaktadır. Bu hizmet sayesinde araç sahiplerinin servise güveni artmakta ve bakım işlemleri hız kazanmaktadır.

Vale personeli, aracı bulunduğu konumdan alarak herhangi bir zarar vermeden serviste getirmektedir. Vale hizmetini araç konusunda uzman bir ekip gerçekleştirmektedir. 

Vale Personeli Görevleri Nelerdir?

Vale personeli, araç bakım servisi bünyesinde çalışmaktadır. Bu anlamda görev ve sorumlulukları servis bilincinde oluşturulmuştur. Görevlerin başında aracın güvenliği gelmektedir. Bunun yanında vale personelinin görev ve yetkileri aşağıda verildiği şekildedir;

1. Vale personeli, Teslim aldı aracın vites, direksiyon veya el freni gibi bölümleri karıştırmaz.

2. Aracın iç düzeninde bulunan herhangi bir bölüme zarar vermez.

3. Aracın kendisine emanet edildiğini bilir ve o şekilde hizmet verir.

4. Araçların servis dışında getir götür işlemlerinden sorumludur.

5. Vale personeli, kişisel bakımına ve hijyenine önem verir.

6. Araç teslimi sırasında servisin marka ve logosu bulunan üniforma ile hizmet verir.

7. Araç sahiplerine gerekli her bilgiyi düzgün bir şekilde verir. 

8. Aracı kullanırken gereksiz hızlanmalardan kaçınır. 

9. Aracı zamanında teslim eder. 

10. Her marka model aracı sürebilen bu alanda eğitilmiş kişilerdir. Vale personelleri, sürüş konusunda uzman kişiler arasından seçilmiştir. 

Vale Hizmeti Ücreti

Vale hizmeti, araç giriş çıkışıyla ayrıntılı bir şekilde ilgilenmektedir. Her araç servisinin bünyesinde çalışan bir vale bölümü vardır. Vale hizmet ücretleri servisten servise değişmektedir. Bazı servisler, vale hizmetini ücretsiz sunarken bazı servisler bunu servis fiyatına dahil etmektedir. Bunun yanında fiyatı belirleyen 2 durum vardır. Bunlar;

1. Aracın servisi olan uzaklığı

2. Servisin ücret yapısı

Servisi belirleyen en önemli etken aracın herhangi bir hasarı olup olmadığıdır. Servise gelemeyecek hasar da bir araç ile çalışır vaziyette bir aracın ücreti aynı değildir. Aracın servise olan uzaklığı ücreti belirleyen diğer bir noktadır. Fiyatlar bu sebeplerle değişme göstermektedir. Bu anlamda vale hizmetinden yararlanmak isteyen araç sahipleri servis ile iletişime geçmelidir. Gaziantep Oto Servis Vale Hizmeti, Şehitkamil Araç Servis Vale işlemleriniz için siz yerinizden ayrılmadan aracınızın servis işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

İlgili Konular

Kızdırma Bujisi Arızası

Kızdırma Bujisi Arızası

Rehbere git

Kış Lastikleri Neden Gereklidir?

Lastikler aracın motordan sonra en çok çalışan parçalarıdır. Düzenli takibinin yapılması ve mevsimine göre lastik kullanılması aracın güvenliği açısından çok önemlidir. Kış lastikleri, kış mevsiminin yükünü kaldırabilecek yapıda üretilmiştir. Kış lastiği, kullanmak oluşabilecek kazaları en aza indirmek açısından oldukça önemlidir.

Rehbere git
Kış Lastikleri Neden Gereklidir?
Hidrolik fren sistemleri nelerdir?

Hidrolik fren sistemleri nelerdir?

Fren sistemi, farklı türlerde üretilmektedir. Bu türler, araçtan araca değişiklik göstermektedir.

Rehbere git

Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır

Aracın aküsünün bitmesi veya arızalanması araç sahipleri tarafından tespit edilmektedir. Çünkü biten bir akü aracı çalıştırmaz. Bunu anlamının en kolay yolu ise akü voltajının kontrol edilmesidir.

Rehbere git
Araç Aküsünün bittiği Nasıl anlaşılır